*CME, ICE ve EUREX

CME (Chicago Mercantile Exchange)

CME (Chicago Mercantile Exchange) Amerika’nın en büyük futures ve opsiyon borsasıdır. Döviz, enerji, tarım ürünleri, metaller, faiz oranları, borsa endeksleri dahil olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.  CME, NYMEX, COMEX ve CBOT olmak üzere 4 alt borsa bulunmaktadır. Alt borsalarda bulunan ve yüksek işlem hacmine sahip bazı ürünler borsalar bazında aşağıda örneklendirilmiştir. CME’de bütün dünyada online olarak işlem yapılmaktadır.

CME      : Mini Dow, Mini Nasdaq, Mini SP, Currency Futures …

CBOT     : Dow Endeks, Buğday, Mısır, Soya, Pirinç, Amerikan tahvilleri…

NYMEX : Petrol, Doğal Gaz, Ethanol, Petrochemicals…

COMEX : Altın, Gümüş, Bakır, Palladyum, Platinyum…

 

ICE (InterContinental Exchange)

ICE Futures’ta, en çok trade edilen ürünler arasında Brent petrol, Pamuk, Kahve ve Şeker gösterilebilir.

 

 

EUREX (Eurex Exchange)

Geniş bir uluslararası ürün yelpazesi sunan Eurex’te, işlem hacmi yılda 1.7 milyar kontratı aşmaktadır. En çok işlem gören ürünlerden hisse endeksleri tarafında Dax örnek gösterilebilir.

PhillipCapital olarak yukarıdaki piyasalarda işlem gerçekleştiren yatırımcılarımıza CQG M platformumuzla hızlı ve kolay işlem imkanı sunmaktayız.

Detaylı bilgi için 0212 982 2 742 (PHC) no’lu telefonumuzdan veya phillipcapital.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

CBOE (Chicago Board Options Exchange)

CBOE, Chicago Board Options Exchange, Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsasıdır. CBOE ; hisse senedi piyasasında hareketliliğin barometresi olan CBOE Volatilite Endeksine (VIX Index) ev sahipliği yapmaktadır ve en çok işlem gören ürünlerden biri de VIX Index’idir.

***PhillipCapital Inc., CME, ICE ve CBOE borsalarının takas üyesidir.

 

CQG M

Yatırımcılarımıza sunduğumuz CQG M alım-satım platformu, yatırımcılarımızın istenilen borsa ve ürünü takip edebilmelerini ve online oldukları her yerden anında kolaylıkla işlem yapabilmelerini sağlamaktadır.

CQG M Kullanım Kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.